

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 3.3 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 5562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02296
Ext.Price$0.02296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02296 | $0.02296 |
| 10 | $0.01148 | $0.11480 |
| 50 | $0.00883 | $0.44150 |
| 100 | $0.00679 | $0.67900 |
| 500 | $0.00602 | $3.01000 |
| 1000 | $0.00534 | $5.34000 |
| 3000 | $0.00451 | $13.53000 |
| 5000 | $0.00426 | $21.30000 |
| 10000 | $0.00402 | $40.20000 |
| 30000 | $0.00384 | $115.20000 |
| 50000 | $0.00366 | $183.00000 |
| 100000 | $0.00337 | $337.00000 |
